پرش به محتوا

معرفی یک وبلاگ خوب

عصر وبلاگ نویسی رو به پایان است. ورود رسانه‌های جدید مانند تلگرام و اینستا گرام، مردم کتاب نخوان ما را از پاراگراف‌خوانی وبلاگی نیز فراری داده و به جمله‌خوانی موبایلی هدایت کرده است. این به نوع خود یک فاجعه فرهنگی محسوب می‌شود و این موضوع جامعه را به سمت و سوی کم عمق شدن هر چه بیش‌تر هدایت خواهد کرد.

با همه این احوال من وبلاگ نویسی را ادامه خواهم داد و البته تا آن‌جا که وبلاگ خوب و به درد بخور وجود داشته باشد، وبلاگ خوانی را. یکی از این وبلاگ‌های خوب را آقای فواد انصاری می‌نویسند که نوشته‌های خوب و عمیق آن، آدمی را به فکر فرو می‌برد. اگر خواستید تلگرام خود را ببندید و قدری بیش‌تر فکر کنید، جای خوبی است برای رفتن و دیدن و کمی تلنگر ذهن…

۵ دیدگاه دربارهٔ «معرفی یک وبلاگ خوب»

 1. سلام
  ممنون از شما آقای آواژ ، واقعیتش من چند سالی هست که بلاگ شما را میخوانم و خدا رو شکر میکنم که هنوز هم به کتاب و مطالب طولانی علاقه دارم و گرفتار هیجان و دوپامین ناشی از لایک و جملات قصار و اینستا گرام نشدم. بیشتر مطالبی که مینویسید با تمام وجود در فضای کار نرم افزار حس کردم و حس میکنم امیدوارم همیشه پاینده باشید.

 2. اگر نتیجه‌ی کتاب خوانی پرورش یافتن انسان‌هایی خود برتر بین است که خود را جدا از دیگران و بر حق می‌بینند و به خود اجازه می‌دهند همه را قضاوت کنند، چه خوب که کتاب خوان کم داریم.
  آنچه در تلگرام می‌بینم و از آن لذت می‌برم، گروه‌های معرفی و نقد کتاب است که خوشبختانه عده‌ی زیادی از دوست‌داران کتاب را گرد هم آورده است و به همین شکل گروه‌های دیگری در موضوعات مختلف. باید عینک بد بینی را کنار گذاشت و به جستجوی این جمع‌ها پرداخت.
  آنچه امروزه مردم را از بسیاری از وبلاگ‌ها فراری داده است، ذهن بیمار نویسندگان آنها یا سو استفاده از محیط وبلاگ‌ها در راستای منافع جناحی و گروهی است وگرنه وبلاگ‌های بسیاری هنوز مخاطبان خود را حفظ کرده‌اند.
  کتاب خوب داریم و کتاب بد. وبلاگ خوب داریم و وبلاگ بد و همینطور استفاده خوب از تلگرام و استفاده بد از آن. کمی منصف باشیم.
  فاجعه‌ی فرهنگی آن است که کتاب خواندن را فضیلت بشماریم و به این فکر نکنیم که به راستی چرا کتاب می‌خوانیم؟

  1. ما نگوییم بد و میل به ناحق نکنیم
   جامه کس سیه و دلق خود ازرق نکنیم
   عیب درویش و توانگر به کم و بیش بد است
   کار بد مصلحت آن است که مطلق نکنیم
   رقم مغلطه بر دفتر دانش نزنیم
   سر حق بر ورق شعبده ملحق نکنیم
   شاه اگر جرعه رندان نه به حرمت نوشد
   التفاتش به می صاف مروق نکنیم
   خوش برانیم جهان در نظر راهروان
   فکر اسب سیه و زین مغرق نکنیم
   آسمان کشتی ارباب هنر می‌شکند
   تکیه آن به که بر این بحر معلق نکنیم
   گر بدی گفت حسودی و رفیقی رنجید
   گو تو خوش باش که ما گوش به احمق نکنیم
   حافظ ار خصم خطا گفت نگیریم بر او
   ور به حق گفت جدل با سخن حق نکنیم

 3. آقای آواژ اگر در سایت goodreads عضو نیستید پیشنهاد میکنم که عضو شوید . بزرگترین شبکه اجتماعی کتابخوانهای دنیا که چند سال پیش آمازون اون رو خرید و امکانات بسیار گسترده ای هم داره از نقد و امتیاز و معرفی کتاب به دوستان خود تا آشنایی با همه نویسنده ها و افکارشون در جهان.
  من هم به نقد و معرفی کتاب علاقه دارم مثل دوست خوبمون کاوه ولی فکر کنم این سایت بهترین جا برای این کار است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.