از زبان دیگران

در شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور، از سیستم جامع مدیریت اطلاعات و آمار بهساد به عنوان «سپتا» و سیماب‌فا نام برده می‌شود. برخی از اظهار نظرهای مدیران و کارشناسان این شرکت را در ادامه در مورد این سیستم می‌خوانیم:
                                                                                                    
 شانا : راه‌اندازی سامانه پایش آب برای هوشمندسازی شبکه آبرسانی کشور    مدیر دفتر بهبود روش‌های بهره‌برداری آب شرکت مهندسی آبفای کشور مطرح کرد:
سامانه پایش تاسیسات آب (سپتا) برای جمع‌آوری، تحلیل و ساماندهی داده‌های موردنیاز در بخش آبرسانی کشور، در شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور راه‌اندازی شده و مشخصات و داده‌های تمامی تاسیسات آب در استانهای مختلف از مرحله تولید تا توزیع آب در این سامانه تعریف شده است.
وی با بیان این که راه‌اندازی این سامانه گام بزرگی برای تمرکز اطلاعات و پایش تمامی تاسیسات آب کشور بوده است، افزود: در این سامانه ٩ شاخص شامل شناسنامه، اطلاعات عملیاتی، تولید و کارکرد روزانه، توقف کارکرد، بودجه به‌سازی، نگهداری و تعمیر و مشخصات بهره‌بردار ثبت و حتی ارزیابی فنی از تاسیسات نیز در آن لحاظ می‌شود.
مبینی ادامه داد: تمامی تاسیسات آب از تجهیزات سرچاهی تا مرحله توزیع برای بازسازی این تاسیسات شناسایی و در یک سامانه جامع ثبت شده است؛ بطوری که اختصاص اعتبار به طرحهای بازسازی و بهسازی تاسیسات نیز براساس نیازسنجی انجام‌شده و داده‌های واردشده به این سامانه انجام می‌شود.
     
 ایرنا: سامانه سپتا درشرکت آب وفاضلاب روستایی چهارمحال وبختیاری راه اندازی شد   معاون نظارت بر بهره برداری شرکت آب وفاضلاب روستایی چهارمحال و بختیاری اظهار داشت: 
این سامانه اطلاعات کلیه منابع آب اعم از چاه، چشمه، قنات و ...، تأسیسات، خطوط انتقال و شبکه های داخلی، مخازن ذخیره آب، ایستگاه های پمپاژ و ... را دارد که از آن در گزارشگری پویا، بودجه ریزی، تعمیرات و نگهداری پیشگیرانه استفاده می شود . 

وی تصریح کرد: با راه اندازی این سامانه جامع دیگر نیازی به نرم افزارهای مختلف موجود نیست.
   
 استقرار سامانه (( سپتا ))  در شرکت آبفا روستایی خوزستان و ادارات تابعه   مهندس درویشعلی کریمی رئیس هیئت مدیره و مدیر عامل این شرکت با اشاره به لزوم استفاده از تکنولوژی های نوین در مدیریت آبرسانی به روستاهای استان گفت : 
 با راه اندازی این سامانه کلیه گزارش های مربوط به تأسیسات آبرسانی مانند تعداد روستاهای تحت پوشش و وضعیت آب شرب آنها ، وضعیت منابع تأمین آب ، میزان تولید و مصرف آب به صورت روزانه و سایر عملکردهای فنی قابل دسترسی خواهد بود
 ثبت اطلاعات کلی تاسیسات آب خراسان جنوبی در سامانه سپتا   معاون بهره برداری شرکت آب و فاضلاب خراسان جنوبی از مزایای راه اندازی این سامانه را گزارش گیری جامع و یکپارچه عنوان کرد و گفت: پیش از این شرکت های آب و فاضلاب برای ساماندهی اطلاعات به صورت جزیره ای عمل می کردند و با خرید نرم افزارهای مختلف این عملیات را انجام می دادند ولی در حال حاضر با سامانه سپتا بانک اطلاعات جامع، کامل و قابل اعتمادی از کلیه تاسیسات مربوط به بخش آب در دست مدیران شهرستانی، استانی و کشوری قرار دارد. 
     
بهساد در سایت شرکت توانیر  در این صفحه بهساد به عنوان پیمانکار نرم‌افزار آمار شرکت توانیر معرفی شده است.

امروزه سازمان‌های بسیاری در کشور هستند که جمع آوری اطلاعات عملکردی و آمار زیر مجموعه خود را به فایل های Excel  و یا برنامه های جزیره‌ای سپرده اند. این فرآیندی نادقیق و زمان بر است که هر چند وقت یک بار نیز منجر به گم شدن و از بین رفتن اطلاعات می شود. سامانه جامع مدیریت اطلاعات و آمار بهساد، به طور دقیق دارای کارکرد رفع این مشکل می باشد و وظیفه جمع آوری، تجمیع، تلخیص و گزارش‌گیری آمار و اطلاعات سازمان‌های بزرگ را بر عهده دارد.

سيستم جامع مدیریت اطلاعات و آمار بهساد، ابزاری جهت تعریف شاخص‌های عملکردی و ثبت متمرکز مقادیر این اطلاعات می‌باشد. گزارشهای این نرم‌افزار می‌توانند دیدی از بالا با امکان تمرکز به لایه‌های پایین‌تر و توجه به جزئیات لازم را تواما فراهم نمایند. اين نرم افزار هم اکنون در گستره ملی به کار گرفته شده و یک ابزار قابل اعتماد برای اتوماسیون جامع آماری سازمان ها محسوب می شود.

تجربه به کارگیری آمار یکپارچه در گستره کشور ما را بر آن داشت که سيستم جامع آماری بهساد را با اطمينان کامل به ساير سازمان‌ها نيز پيشنهاد کنیم.این نرم‌افزار علاوه بر قابلیت نصب و راه‌اندازی در سازمان‌ها، می‌تواند به صورت استفاده از خدمات نرم‌افزاری ابری و به شکل آنلاین نیز در اختیار سازمان‌ها قرار بگیرد.

چرا بهساد

در فضای پر رقابت فناوری اطلاعات، سازمان‌ها می‌توانند برای جمع آوری اطلاعات آمار عملکرد زیر مجموعه خود (اتوماسیون آماری)  از راه‌کارهای متفاوتی استفاده کنند. با این وجود دلایل منحصر به ‌فردی وجود دارد که سيستم جامع آماری بهساد را  به عنوان به‌ترین گزینه برای انتخاب تعیین می‌نماید.

  ورود داده‌های آماری از لحظه پيدايش        
يعنی                 به سادگی می‌توانید نظام آمار ثبتی خود را پياده‌سازی نمایید.
 سهولت استفاده
در نتیجه برای استفاده گسترده در سازمان، به آموزش جداگانه کاربران و  پرداخت هزینه آن نیازی ندارید.
 صرفه اقتصادی
بنابراین امکان خرید با وجود مشکلات نقدینگی نیز وجود دارد.
 تعداد نامحدود کاربران
پس برای افزايش کاربران و یا واحدهای سازمانی نیاز به پرداخت هزينه بیش‌تر ندارید
 سابقه موفقیت با درصد بالا
یعنی می‌توانید با مراجعه به سوابق ما، به راحتی به موفقیت کار خود اطمينان کنید
  ساخت گزارش‌های پيچيده
بنابراین گزارش‌هایی را که کارشناسان شما با صرف زمان زياد در Excel آماده می‌کردند
از این به بعد خیلی سريع در سيستم جامع آماری خواهید داشت.
 تایید شده در شرکت‌های مادر تخصصی توانیر  و مهندسی آب و فاضلاب کشور  بدین معنی که شرکت‌های دیگر می‌توانند با اطمينان کامل نسبت به بکارگیری این سيستم اقدام کنند و شرکت‌های تابعه وزارت نیرو، با سازمان‌های  مادر تخصصی خود دارای یکپارچگی آماری بوده و نیازی به تهیه گزارش‌های آماری جدا از سيستم نخواهند داشت.
استفاده از بانک اطلاعاتی پر قدرت اوراکل
اثبات می‌کند امنيت، صحت و پايداری داده‌های شما توسط برترين بانک اطلاعاتی تضمین شده است. 

_
         
روال‌های نامحدود گردش کار و فرآیند  
تعداد بی‌نهایت محدوده آماری 
   تعداد نامحدود قلم آماری
         
         
 اعتبار سنجی قوی   گزارش‌ساز و داشبوردساز    اتصال به سایر سيستم‌های اطلاعاتی سازمان 
         
         
 لایه‌بندی امنیتی
  تعداد نامحدود کاربران   داشبورد همراه مدیران با قابلیت Offline